aciv
aciv
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
G-mail
Felhasznlnv:
Jelsz:
  SgSg

j postafik regisztrcija
 
Naptr
2025. prilis
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
Ltogatottsg
Induls: 2004-09-27
 
Linkek (2)
 
Lersok
Lersok : Kentaurok

Kentaurok

  2006.02.16. 12:44

A kentar tbb trzsbl ll faj. A legfontosabb npek...

KENTAUROK
A kentaurok tbb trzsbl ll faj. A legfontosabb npek az "igazi"
kentaurok, k jobban megvannak a (fleg a grg) Rvlkkel, mint mondjuk a
trpusi kentaurok, akik a msik (afrikai) np. Az elbbi faj a
legvltozatosabb: a l-rsz  az sszes l sznben: pej, alms deres stb.
elfordulhat. Az utbbi faj: flig zebra, flig afrikai. A magyarok is
ismerhettk a bels-zsiai fajtt amely flig Prewalski-vadl, flig mongol.
Nem tl bartsgos lny, de akit a tantvnyjv/ bartjv fogad azt
megtantja a kentaurok kitn harcmodorban harcolni.

A kentaurok szrmazsa

s hogy az jszaka jtt, Philyrisnek szigetre
tkeltek, hol az g-fi Kronos – mikor a titnok
f ura volt az Olymposon, s Zeus krtai barlang
vdelmben ntt mg dai Krsek kzt –
Rheit csalva hevert Philyr mell; de az gyban
rte az istenn ket. Felugorva az gybl
szguldott Kronos el, mint mnl, hosszusrny;
s keanis Philyr elhagyva lakt s a tjat
ment a pelasg hegysg magasba, hisz zte a szgyen,
s flelmes Kheirnt, ki emgy istenre hasonl,
m egy lra amgy, ott szlte meg cseregyn.

(Apollnios: Argonautika II. 1231-1241. ford.: Uhrman Ivn)

A nemzetsge szerint lapitha Ixin elvette Dit, ioneus lenyt, apst pedig, amikor eljtt a jegyajndkrt, trbe csalta. Miutn ugyanis gdrt csinlt hzban, s azt tzzel tlttte meg, beledobta oda ioneust. Az istenek bosszankodtak emiatt; Zeus viszont, mivel sznta Ixint, s a sajt szentlyben lelte t, szabadon engedte, a halhatatlansgbl is rszt adva neki. , hiszen fktelen volt, beleszeretett Hrba, miutn megltta. Hra pedig, mivel nem viselte el az rjngst, szlt Zeusnak; amin felbosszankodva Zeus, s minthogy tudni akarta, vajon pontosan ez-e az igazsg, egy felht formzott Hrhoz hasonlv, amelyet miutn Ixin megltott, egybevegylt vele, mivel azt hitte, hogy Hra az, s ketts termszet gyermeket csinlt, aki egyfell az ember, msfell a l nmely vonsval rendelkezett, s akitl a l-kentaurok szrmaznak. Mivel pedig Zeus megharagudott, miutn egy szrnyas kerkhez ktzte Ixint, elbocstotta a levegbe, mikzben korbcsoltk, s ezt mondogatta: „Tisztelni kell a jtevket.”

(skholion Euripids: Fnciai nk 1185-hz. ford.: Uhrman Ivn)


Tudnival pedig, hogy nem ketts termszet ember szletett a felhtl, mint nmelyek mondjk, hanem valami hegyvidki vadember, aki, mivel a Plionon, a thessaliai hegyen kanckkal vegylt egybe, hozta ltre a l-kentaurok nemzetsgt. Hogy pedig gy van, azt Pindaros is tanstja itt, mikor azt mondja, hogy az ilyen egybevegylsbl ktalak sereg szrmazott, amely lenti rszeivel anyikhoz, a kanckhoz lett hasonlatos, a fentiekkel pedig apjukhoz, Kentauroshoz. gyhogy ha Kentauros ketts termszet lett volna, nem mondotta volna ezt Pindaros.

(skholion Pindaros: Msodik pythi da 78-88-hoz. ford.: Uhrman Ivn)


...rszben pedig ttekintst tartunk a lapithkrl s kentaurokrl. keanos s Tthys gyermekl szletett a mtoszok szerint a folyk nvadinak tbbsge, kzttk Pneios is, akirl trtnetesen a thessaliai Pneiost elneveztk. Ez pedig, miutn a Kreusnak szltott nimfval egybevegylt, gyermekeil nemzette Hypseust s Stilbt, akivel Apolln, miutn egybevegylt, Lapithst s Kentaurost nemzette...

(Diodros: Trtneti knyvtr IV. 69. 1. ford.: Uhrman Ivn)


Ez pedig [t.i. Ixin – a ford. ], ahogy mondjk, miutn elvllalta, hogy sok jegyajndkot fog adni ioneusnak, nszra lpett ioneus lenyval, Dival, akivel Peirithust nemzette. Aztn Ixin nem adta t a jegyajndkokat az asszonynak, ioneus viszont ezek fejben zlogul vette a kanckat. Ixin pedig elkldetett ioneusrt, hrl adatva, hogy minden tekintetben al fogja vetni magt, s ioneust, amikor megjelent nla, egy tzzel teli regbe dobta. A trvnyszegs nagysga miatt pedig senki nem akarta a gyilkossgtl megtiszttani. Vgl pedig, miutn a mtosz szerint Zeus ltal tisztult meg, beleszeretett Hrba, s szt mert ejteni arrl, hogy legyenek egytt. Erre Zeus, miutn egy felht Hra kpmsv tett, elindtotta, Ixin pedig, miutn egybevegylt a felhvel, az gynevezett emberi termszet kentaurokat nemzette. Reglik pedig, hogy Ixint vgl vtkei nagysga miatt Zeus egy kerkre kttte, s miutn bevgezte lett, rkkval a bntetse. Nmelyek pedig azt mondjk, hogy a kentaurokat nimfk neveltk fel a Plionon, miutn pedig frfiv rtek, s nstny lovakkal vegyltek egybe, az gynevezett ketts termszet l-kentaurokat nemzettk; nmelyek viszont azt mondjk, hogy a Felhtl s Ixintl szletett kentaurokat azrt neveztk el l-kentauroknak, mert elskknt vllalkoztak arra, hogy lovagoljanak, s a mtosz koholmnyai kz soroljk azt, hogy ketts termszetek voltak. (u.o. IV. 69. 3-70. 1.) 

Ixin beleszeretett Hrba, s meg akarta erszakolni. Hra szlt Zeusnak, Zeus meg, aki kvncsi volt, hogy valban gy ll-e a dolog, felhbl megmintzta Hra hasonmst, s odafektette Ixin mell; mikor pedig Ixin elkezdett hencegni, hogy Hrval hlt, kerkhez ktzte, amelyen a szl azta is a levegben prgeti. Ilyen bntetssel lakolt Ixin; Felh pedig a Kentaurost szlte tle.

(Kivonat pseudo-Apollodros Bibliothk c. mvbl. I. 20. Ford.: Horvth Judit)


A kentaurok s a lapithk hborja
Mondjk pedig, hogy ezek, abban a meggyzdsben, hogy rokoni szrmazsak, visszakveteltk Peirithustl az atyai hatalom egy rszt; mivel pedig Peirithus nem adta t, hborra ragadtattk magukat ellene s a lapithk ellen. Ksbb pedig, mivel megbkltek, miutn Peirithus nszra lpett Hippodameival, Buts lenyval, s a nszra meghvta Thseust is s a kentaurokat is, mondjk, hogy amazok lerszegedve rvetettk magukat a nevezett asszonyokra, s erszakkal egybevegyltek velk, miutn pedig a trvnyszegs kvetkeztben Thseus is s a lapithk is megharagudtak, egyrszt nem kevs kentaurt elpuszttottak, msrszt a megmaradtakat kihajtottk a vrosbl. Miutn ezen ok kvetkeztben a kentaurok ssznpileg hadra keltek a lapithk ellen, s sokakat elpuszttottak, tllik az arkadiai Pholora menekltek, vgl pedig, miutn kivndoroltak Malera, ott telepedtek le. A kentaurok pedig, miutn elnyeik rvn felemelkedtek, s amikor Pholobl kirontva fosztogattk a hellnek kzl az arrajrkat, a krlttk lakk kzl sokakat meg is ltek.

(Diodros IV. 70. 2-4.)

Amikor Peirithoos nl vette Didameit, meghvta Thseust, hogy ismerje meg a lapithk orszgt, s legyen a vendgk. A lakomra a kentaurokat is meghvta, de ezek pimaszul s fktelenl viselkedtek, st rszegsgkben mg a nket sem kmltk. A lapithk vdekezni kezdtek, s j nhny kentaurt megltek, a tbbieket pedig kidobtk az orszgbl. Thseus segtett a lapithknak a harcban. Hrodros azonban msknt adja el a trtnteket. Szerinte mr folyt a kentaurok elleni hbor, amikor Thszeus a lapithk segtsgre sietett, s akkor kerlt elszr szemtl szembe Hraklsszel is..

(Plutarkhos: Thseus [Prhuzamos letrajzok] 30. 3-4. ford.: Mth Elek)


Mikor Peirithoos hborba keveredett a kentaurokkal, Thseus sietett a segtsgre. Peirithoos ugyanis felesgl vette Hippodameit, s a lakomn vendgl ltta a kentaurokat is, akik Hippodameia vr szerinti rokonai voltak. Csakhogy a bort nem ismer kentaurok nyakl nlkl vedeltek; alig hoztk be a menyasszonyt, rszeg fejjel meg akartk erszakolni. De a talpig felfegyverzett Peirithoos Thseusszal egytt rjuk rontott, s Thseus sokukat lemszrolta.
   Kaineus rgebben asszony volt, de mikor egyszer Poseidn szeretkezett vele, megkrte az istent, hadd lehessen sebezhetetlen frfi. Ezrt aztn a kentaurok elleni hborban, r se hedertve a sebekre, sok kentaurt meglt; a tbbiek azonban krlfogtk, fenyfa husngokkal agyonvertk s elstk a fldbe.

(Kivonat pseudo-Apollodros Bibliothk c. mvbl I. 21-22. ford.: Horvth Judit)



Kheirn, a jsgos kentaur 

Pleus felbredt, javban kereste a kardjt, mikor rrontottak a kentaurok; ott is veszett volna, ha Kheirn meg nem menti. Mi tbb, Kheirn a kardjt is megkereste s visszaadta neki...(u.o.III. 13. 3.)

Kheirn azt tancsolta Pleusnak, hogy ragadja meg Thetist, s szortsa maghoz akkor is, ha szntelenl vltoztatn az alakjt. Pleusz megleste Thetist s magval vitte. Thetis hol vzz, hol tzz, hol vadllatt vltozott, m Pleus addig nem engedte el, mg a szeme lttra vissza nem vedlett eredeti alakjba. Vgl a Plion-hegyen egybekeltek, s az istenek dallal s lakomval nnepeltk a nszt. Kheirn krisfa drdt ajndkozott Pleusnak... 

Amikor Thetis gyermeket szlt Pleusnak, halhatatlann akarta tenni, ezrt jjelente Pleus tudta nlkl tzbe temette, hogy kipuszttsa belle a haland atyai rksget, nappal pedig ambroszival kenegette. Pleus megleste ket, s amint szrevette a tz fltt vonagl csecsemt, felkiltott. Thetis, mivel nem tudta befejezni a kitervelt munkt, elhagyta csppnyi gyermekt s visszatrt a nrisekhez. Pleus a gyermeket elvitte Kheirnhoz, aki oroszln- s vaddisznbelssgeken meg medveveln nevelte fel, s elnevezte Akhilleusnak (korbban Ligrn volt a neve), mivel ajka nem rintett anyamellet. (u.o. III. 13. 5-6.) 



A kentaurok harca Hrakls ellen 

Ezen cselekedeteivel egyidejleg pedig megtkztt Hrakls az gynevezett kentaurokkal a kvetkez okbl. Pholos kentaur volt, akirl trtnetesen elneveztk a szomszdos hegyet; ez, amikor vendgl ltta Hraklst, felnyitotta az elfldelt boroshordt. Meslik ugyanis, hogy ezt hajdan Dionysos ajndkozta valamelyik kentaurnak, s elrendelte, hogy akkor nyissk fel, amikor Hrakls megjelenik ott. Minek kvetkeztben is amikor ngy nemzedkkel ksbb ott vendgeskedett, Pholos emlkezett Dionysos parancsra. Miutn teht a hord felnylott, s a bor rgisge s ereje kvetkeztben a j illat elszllt a szomszdban lak kentaurokhoz, trtnt, hogy tjrta ket a dh; mirt is miutn tmegesen megrohantk Pholos lakhelyt, rmten rrontottak rabls cljval. Mg teht Pholos megrmlve elrejtztt, addig Hrakls hihetetlenl belebocstkozott a kzelharcba; ugyanis szrnyekkel kellett kzdenie, akik egyfell anyjuk rvn istenek voltak, msfell a lovak gyorsasgval rendelkeztek, viszont erejk szerint kttestek voltak, ugyanakkor frfiak tapasztalatval s felfogsval brtak. A kentaurok kzl pedig nmelyek termszet-alkotta fenyket tartva kzeledtek, nmelyek pedig nagy sziklkat, egyesek viszont meggyjtott fklykat, msok pedig krl brdokat. viszont leverhetetlenl szembeszllva a korbban elvgzett munkihoz mlt harcba kezdett. Azokkal pedig egytt kzdtt anyjuk, a Felh, sok est zdtva ki, amivel a ngylbakat nem zavarta, viszont annak, aki kt lbra tmaszkodik, csszss tette a lptt. De mgis, Hrakls hihetetlenl lekzdtte az ilyen elnykkel flnybe kerlket, s mg a legtbbjket meglte, a visszamaradottakat meneklni knyszertette. A meglt kentaurok kzl pedig Daphnis, Argeios, Amphin, valamint mg Hippotin, Oreios, Isopls s Melankharits, ezeken kvl pedig Threus, Dupn s Phrixos bizonyultak a legkiemelkedbbeknek. Azok kzl pedig, akik elmenekltek a veszedelemtl, ksbb valamennyi bntetsre mltnak bizonyult: ugyanis Homadost akkor ltk meg, amikor Arkadiban megerszakolta Eurystheus nvrt, Alkyont. Ezrt trtnt, hogy klnskppen csodltk Hraklst; ugyanis egynileg gyllte ugyan ellensgt, viszont a bntalmazst szenved nt megsznva vllalta, hogy mltnyossgval tnjk ki. Valami sajtos trtnt pedig Hrakls bartjval, a nevezett Pholosszal kapcsolatban. Ugyanis ez, amikor a rokonsg miatt eltemette az elesett kentaurokat, s kivett valakibl egy nyilat, megsrlt a hegytl, s mivel gygythatatlan sebe volt, bevgezte lett. Hrakls nagy tisztessggel eltemetve t elhelyezte a hegy al, mely klnbb lett egy hrneves sremlknl: ugyanis mivel Pholonak nevezik, a nvads ltal utal az eltemetettre, s nem felirat ltal. Hasonlkppen puszttotta el pedig az orvostudomnyrt csodlt Kheirnt akaratlanul ja egy nylvetsvel. s a kentaurokrl legyen szmunkra kielgt a beszmol!

(Diodros IV. 12. 3-8.)

Hrakls keresztlhaladt Pholon, s itt Pholos kentaurnl, Seilnos s egy krisnimfa gyermeknl vendgeskedett. Pholos slt hssal knlta Hraklst, maga azonban nyersen fogyasztotta. Amikor Hrakls bort krt, Pholos azt felelte, hogy nem meri felbontani a kentaurok kztt hordjt. Hrakls megnyugtatta, s sajt kezvel verte csapra a bort; de nem telt bele sok id, a bor szagra sziklkkal s fenyhusngokkal felfegyverkezve odasereglettek a kentaurok Pholos barlangja el. Ankhiost s Agriost, akik elsnek merszkedtek be az ajtn, parzsl fahasbokkal futamtotta meg Hrakls, a tbbieket nylzporral kergette egszen Maleig. Itt azutn Kheirnnl kerestek menedket; akit a lapithk elzleg elztek a Plion hegyrl, s ezrt Maleban telepedett le. Amint a kentaurok krlvettk Kheirnt, Hrakls jabb nyilat kldtt feljk, m a nyl Elatos karjn keresztlhatolva Kheirn trdbe frdott. Hraklsz aggdva odafutott, kihzta a nyilat, s – mert Kheirn adott neki – kencst is tett a sebre. A seb azonban gygythatatlannak bizonyult, Kheirn teht visszahzdott barlangjba, s legszvesebben meghalt volna, de halhatatlan volt. Csak mikor Promtheus felajnlotta Zeusnak, hogy vllalja Kheirn helyett a halhatatlansgot, akkor halt meg. A tbbi kentaur elmeneklt, ki merre ltott. Nhnyan a Malea-hegyre mentek, Eurtin Pholoba, Nessos meg az Eunos folyhoz. A tbbieket Poseidn fogadta be Eleusisban, s egy hegy belsejben rejtette el ket. Pholos kihzta az egyik tetembl Hrakls nyilt, s elcsodlkozott, hogy ris termet trsait ilyen aprcska nyl lte meg. Egyszer csak a nyl kicsszott a kezbl, a lbra esett, s azon nyomban kioltotta az lett. Hrakls visszatrt Pholoba, megtallta Pholos holttestt, eltemette, majd elindult, hogy megkeresse a vadkant.

(pseudo-Apollodros: Bibliothk II. 5. 4. ford. Horvth Judit)

Ez az jsz, akit a legtbben kentaurnak mondanak, msok pedig nem mondjk annak, azrt, mert nem ltszik ngylbnak, hanem olyannak, aki mr felllt s most nyilaz; a kentaurok kzl pedig soha senki sem hasznlt jat... Mirt is tvednek, akik kentaurnak rjk t.

(pseudo-Eratosthens: Katasterismoi I. 28. ford.: Uhrman Ivn)



Nessos kentaur bosszja s Hrakls halla

(Hrakls) Mivel krnykezte a kn a baleset miatt, ismt nknt kivndorolt Kalydnbl felesgvel, Dianeirval s az ettl val fival, Hyllosszal egytt, aki letkorra nzve gyermek volt. Miutn pedig vonultban az Eunos folyhoz ment, ott rte Nessost, a kentaurt, aki brrt tszlltotta a folyn. Ez pedig, miutn elsknt Dianeirt szlltotta t, s szpsge kvetkeztben beleszeretett, megprblta megerszakolni t. Amikor pedig a frfi utn kiablt, Hrakls ugyan lenyilazta a kentaurt, viszont mivel Nessos kzben kzslt, s a seb slyossga miatt rgtn meghalt, azt mondta Dianeirnak, bjitalt fog neki adni, hogy a tbbi asszonyok kzl senkihez se akarjon Hrakls kzeledni. Felszltotta teht, hogy vve az belle hullott ondt, s olajat keverve hozz ehhez, meg a sebbl csepeg vrt, drzslje be Hrakls khitnjt. A kan teht, miutn ezt a tancsot adta Dianeirnak, nyomban kilehellte lelkt. A n pedig, miutn a Nessostl szrmazott tancs szerint felszedte egy ednybe az ondt, s belemertette a vrbe, elrejtette titkon Hrakls ell.

(Diodros IV. 36.3-5. ford.: Uhrman Ivn)

(Hrakls) Amikor pedig ldozatot mutatott be ott, elkldte Likhast, a fegyverhordozjt Trakhisba, a felesghez, Dianeirhoz; annak pedig parancsba volt adva, hogy krje el a khitnt s a felsruht, amelyeket az ldozatokhoz szokott hasznlni. Miutn pedig Dianeira megtudta Likhastl frjnek az Iol irnti vonzalmt, s mivel azt akarta, hogy a frj t magt jobban szeresse, bedrzslte a khitnt a bjitallal, melyet a kentaur adomnyozott romlsra. Likhas teht, aki ezekrl nem tudott, elvitte a ruht az ldozathoz; miutn pedig Hrakls magra lttte a bedrzslt khitnt, s amikor a rothaszt bjital ereje rvidesen hatott, a legnagyobb balsorsba zuhant. Mivel ugyanis a seb mr magba fogadta volt a kgybl szrmaz mrget, s ezltal a khitn forrsgval kikezdte a test hst, Hrakls, miutn nagyon szenvedni kezdett, meglte Likhast, aki a szolglatot elvgezte, miutn pedig a tbort feloszlatta, elment Trakhisba. Mivel viszont mindig jobban gytrte a betegsg, elkldte Delphoiba Likymniost s Iolaost, hogy majd krdezzk meg Apollnt, mit kell tenni a betegsggel kapcsolatban, Dianeira pedig megdbbenve Hrakls balsorsnak nagysgtl s felfedezve nmagban a hibt akasztssal vetett vget letnek. (u.o. 38. 1. 3.)

(Hrakls) Magval vitte Dianeirt is. Amikor az Eunos folyhoz rtek, a parton ott talltk Nessos kentaurt, aki fizetsg ellenben tszlltotta az utasokat a tls partra. Azt lltotta, hogy becsletessgrt kapta ezt a tisztsget az istenektl. Hrakls maga kelt t a folyn, Dianeirt azonban rbzta Nessosra, hogy fizetsg fejben vigye t a tls partra. Nessos t is vitte, tkzben azonban erszakoskodni kezdett vele. Dianeira felsikoltott, Hrakls pedig a sikoly hallatra nyilval keresztlltte a vzbl felbukkan Nessos szvt. A haldokl kentaur maghoz hvta Dianeirt, s megsgta neki, hogy ha szerelmi varzsszerre van szksge Hraklsszel szemben, az fldre lvellt ondjt vegytse ssze a sebbl kiml vrrel. Dianeira megfogadta a tancsot, s magnl rizte a varzsszert. (pseudo-Apollodros II. 7. 6. ford.: Horvth Judit)

(Hrakls)...kifosztotta a vrost, s Iolt hadizskmnyul magval vitte. Ezutn az euboiai Knaion-foknl kttt ki, ahol oltrt emelt a knaioni Zeusnak. ldozatot kvnt bemutatni, ezrt Likhas nev hrnkt hazakldte Trakhisba, hogy hozzon neki dszes ltzetet. Dianeira a hrnktl rteslt az Iol-trtnetrl, s mivel attl tartott, hogy Iolt jobban fogja kedvelni Hrakls, bekente az inget Nessos kifolyt vrvel – az lltlagos szerelmi varzsszerrel. Hrakls fellttte az inget, s hozzltott az ldozat bemutatshoz. Az ing azonban tmelegedett, s a hdra mrge marni kezdte Hrakls brt. Hrakls ekkor a lbnl fogva a magasba emelte Likhast s letasztotta a szirtfokrl. . . Tpte volna le az inget, m az szinte hozzntt a testhez, gyhogy az inggel egytt a hsa is levlt. Vgl a szenvedstl elgytrt Hraklst hajn Trakhisba szlltottk. Dianeira, amikor hrt vette a trtnteknek, felakasztotta magt... (u.o. II. 7. 7.) 

Msok pedig azt hiszik, hogy Nessost, aki az Eunosnl rvszkedett, Hrakls megsebezte ugyan, mde nem halt meg, legalbbis nem azonnal, hanem elmeneklt erre a fldre (ozolisi Lokrisba – a ford. ), s ahogy meghalt, el is rothadt temetetlenl, s megtlttte az itteni levegt rossz szag bzzel. (oz=bzlik, osm=bz – a fordt)

(Pausanias: Grgorszg lersa X. 38. 2. ford.: Uhrman Ivn)
 

 
Chat
Csevegj msokkal,ha van kedved.
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Men 2
 
Id & Dtum
 
dvzllek
 
Nvnapok
 
Linkek (1)
 

&#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal